Laktobioonhape on turvaline, aastaringselt kasutatav kolmanda põlvkonna bioonhape, mis on saadud suhkrutest. See aitab vähendada nahal olevaid kortse ja joonekesi, ühtlustab ebaühtlast nahatooni, vähendab suurenenud poore ja silendab nahka läbi silmale nähtamatu koorimise. Laktobioonhappe puhul on tegemist väga tugeva antioksüdandiga. See on hinnatud toimeaine meditsiinis, kuna tekitab nahale tugeva kaitsva kihi, on väga tugeva niisutava ja taastava toimega, vähendab ärritust.

Kuidas laktobioonhape töötab?
Laktobioonhape on suhkruhape. See on glükoonhappest (jah, glükoonhape, mitte glükoolhape, mis kõlab sarnaselt glükoonhappele) galaktoosist moodustunud disahhariid, mis kuulub polühüdroksühapete gruppi. Laktobioonhappe tegelik jõud peitub pKa väärtuses (3.8), mis on sama tugev kui glükoolhappel.Nagu teisedki hüdroksühapped, reguleerib laktobioonhape naha koorumise protsessi ning stimuleerib dermises fibroblaste tootma kollageeni ja elastiini ning glükosaminoglükaane. Teame, et traditsioonilised happed langetavad naha pH-d, mille tulemusena muutub nahk tundlikuks ja ärritunuks. Laktobioonhappe puhul langeb küll naha pH väärtus, kuid tänu galaktoosi molekulile ei järgne nahal ärritust. Vastupidiselt, naha ärritus rahuneb ja põletikunähud vähenevad.

Laktobioonhape – õrn ja tugev üheaegselt
Laktobioonhappel on väga tugevad nahka taastavad omadused, olles samas õrn. Hape rahustab nahka, vähendab punetust ja põletikku ning tugevdab naha kaitsvat hüdrolipiidbarjääri. Taastab kapillaarid ja hoiab ära nende laienemise. Seetõttu on laktobioonhape ideaalne toimeaine erineva etioloogiaga põletikuliste nahaseisundite ravis nagu atoopiline dermatiit, rosaatsea, akne, seborroiline dermatiit ja kontaktekseem ehk käteekseem. Tänu oma struktuurile on laktobioonhape väga tugev niisutaja. See on võimeline siduma ja hoidma kinni suurt kogust vedelikku sarnaselt hüaluroonhappele. Seetõttu sobib see ka ideaalselt pärast tugevaid nahahoolduseid nagu keemilised koorimised, laserravi, mikronõelumine, kuna laktobioonhape kiirendab naha paranemist ja taastumist. Samuti on laktobioonhappe tooted head retinoidide ja hormoonravi ajal, kuna laktobioonhape aitab vähendada ravimite kõrvaltoimeid.

Laktobioonhappe mõju nahale

Laktobioonhape pärsib dermise maatriksi metalloproteinaaside teket, mis lõhustavad elastiini ja kollageeni ning hoiab ära naha veresoonte teleangiektaasia. Laktobioonhappel on võime parandada juba laienenud kapillaare ja naha mikrotsirkulatsiooni, tänu millele nahk saab paremini varustatud toitainetega. Lisaks, laktobioonhape on väga tugev antioksüdant, mis aitab edasi lükata foto- ja kronoloogilist naha vananemist. Kliinilised uuringud kinnitavad laktobioonhappe vananemisvastast mõju pärast kolme kuud kasutamist, mille tulemusena paranes nahatoon ja -elastsus, silenesid joonekesed ja väikesed kortsud. Tänu antioksüdatiivsetele omadustele laktobioonhape vähendab vabade radikaalidest põhjustatud kudede kahjustust ja kiirendab dermise rakkude uuenemist.

Turvaline valik aastaringseks kasutamiseks
Laktobioonhappe tooteid võib kasutada aastaringselt. Bioonhapped ei ole päiksetundlikud, mistõttu neid võib kasutada liigsest päevitamisest kahjustatud naha niisutamiseks ja taastamiseks kui ka väga tundlikku naha hooldamiseks. Laktobioonhape on küll väga õrn, kuid keemilise koorimise seisukohalt teeb oma tööd perfektselt, koorides naha sarvkihti nii, et see ei põhjusta silmale nähtavat ketendust.

Seda kõike pakub Arkana Lactobionic Therapy sari
Arkana kaasaegne dermokosmeetika pakub oma toodete valikus laktobioonhappega tooteid nii kodu kui professionaalseks hooldusteks.


Laktobioonhappega mitsellaargeel ja toonik (Lactobionic Micellar Gel/ Lactobionic Micellar Toner) puhastavad nahalt meigi ja muu mustuse. Ühtlasi langetavad naha pHd ning valmistavad naha ette järgnevatele toodetele, mille tulemusena saavad järgnevad happelised toimeained tungida sügavamale nahka, et täita endale pandud ülesannet naha ja kapillaaride taastamisel.

Laktobioonhappe sarja võib kombineerida edukalt Arkana UniTone Forte-C eliksiiri või Neuro Sensi sarja kreemi ja maskiga. 5% laktobioon- ja hüaluroonhappega kreem (Lactobionic 5% & Hyaluron Cream) ja 10% laktobioonhappega ning A ja C vitamiinidega kreem (Lactobionic 10% & Vit A+C Cream) täiendavad eelpool loetletud sarju. Laktobioonhappega kreemidel on madal pH ja kõrge toimeainete kontsentratsioon. Oluline on alustada nõrgema ehk 5% kreemiga ja umbes 4 nädala pärast või kuni esimese kreemi lõppemisel jätkata tugevama, 10% laktobioonhappe kreemiga, et aidata nahal taastuda mitte ainult epidermise, vaid ka dermise tasandil.


Professionaalne laktobioonnhappega keemiline koorija (Lactobionic Sensi Peel) sobib kasutamiseks kõikide nahaseisundite puhul, ka nende, mille puhul teised keemilised koorijad on välistatud. Seetõttu saab laktobioonhappega koorijat kasutada ka väga tundliku naha puhul. Oma koostiselt paks, geeljas lahus on nahale kergesti pealekantav. Sisaldab 15% puhast laktobioonhapet, mille mõjuaeg nahal on 10 minutit. See toode ei vaja neutraliseerimist. Samuti ei muuda hooldus nahka kuivaks ega ketendavaks. Soovitame kasutada eraldi hooldusena, kuid ka lisahooldusena (7-10 päeva pärast) pärast tugevaid salongihoolduseid, mis vajavad naha taastamist.