Vitamiin C on vaieldamatu vitamiinide kuninganna, mida on kosmeetikas kasutatud juba üle 30 aasta. C vitamiini on palju uuritud ja seetõttu on see üks tuntumaid toimeaineid. Seda kasutatakse sageli vananemisvastastes ja hüperpigmentasiooni hooldustes ja toodetes just peamiselt oma antioksüdatiivsete ja kollageeni tootmises osalemise pärast. Lisaks aitab C vitamiin muuta tugevamaks kapillaaride seinu ja pärsib pigementi põhjustava melaniini tootmist. C vitamiin on üks tugevamaid antioksüdante, mis kaitseb rakke oksüdatiivse stressi ja DNA kahjustuste eest. Samuti annab kaitse UV kahjulike kiirte eest. C vitamiin suurendab lipiidide barjääri.

Uued C vitamiini vormid
Vaatamata sellele, et tegemist on ühe tuntuma ja parimate omadustega vitamiiniga, ei suuda seda inimkeha ise toota ega koguda. C vitamiin on vesilahustuv vitamiin, mida peame saame pidevalt juurde. Selleks, et saada vajalik kogus C vitamiini, peaksime sööma päevas vähemalt 16 sidrunit! Kõige tuntum C vitamiin on askorbiinhape, mis on temperatuuri, hapniku ja valguse suhtes väga tundlik ja laguneb. Kuna askorbiinhappel peab nahal toimimiseks olema väga madal pH, siis paraku tekitab see nahale ka ärrituse. Seega pole mõtet puhast askorbiinhapet nahale kanda. Suurt kasu sellest nahale ei tule.

Millist C vitamiini siis nahal kasutada? Peale askorbiinhappe tuntakse kosmeetikatööstuses veel vähemalt viite erinevat C vitamiini vormi, mille omadused on stabiilsemad. Kõige kindlam vorm välismõjude suhtes on askorbüül- tetraisopalmitaat. See on ainuke vorm, mis on rasvlahustuv, temperatuuri, hapniku ja valguse suhtes suhteliselt kindel. Teiste vormide puhul on tavaline nende kapseldamine, mis tagab toimeainete jõudmise nahka.

Veel üks oluline asi millega tasub arvestada C vitamiini puhul: selle kogus tootes. Tavaliselt kõigub selle hulk tootes 5% ja 30% vahel. Uuringutega on kindlaks tehtud, et C vitamiini kontsentratsioon sõltub selle vormist. Seega 30% C vitamiini toode võib anda sama efekti 5% tootega. Kui on tegemist liposoomselt kapseldatud C vitamiiniga, siis selle optimaalne % tootes võib olla isegi väiksem, kuna vitamiini vabastamine toimub nahas järk-järgult. Üleliigne viiakse kehast välja.

Kõige ideaalsem lahendus – segu toimeainetest
Uurimistulemused on jõudnud järeldusele, et kõige tõhusam on kasutada toodetes C vitamiini erinevaid vorme koos selliste toimeainetega, mis töötaksid C vitamiiniga sünergias. Teada on, et C vitamiiniga sobivad hästi kokku polüfenoolid. Need on taimset päritolu põletiku-, vananemis- ja mikroobide vastase ja päikesekaitset pakkuvate omadustega tugevad antioksüdandid. Üks sellistest polüfenoolidest on kollajuurest saadud kurkumiin, mis kogub populaarsust meditsiinilises dermatoloogias selliste haiguste nagu psoriaas ja atoopilised seisundid raviks. Kurkumiin on adaptogeen – toimeaine, mis aitab kehal ise toime tulla stressiga ja sellega harjuda. C vitamiinide segu koos kurkumiiniga nahal annab nahale kohese sära, aitab silendada nahka ja vähendada pooride suurust. Pikemas perspektiivis aeglustab naha vananemist, tugevdab nahaaluseid kapillaare, vähendab rakkude oksüdatiivset stressi, pakub kaitset UV ja sinise valguse eest.  

Arkana uues C-Fusion Glow Therapy sarjas kasutatakse kolme erinevat vormi C vitamiini (askorbüülfosfaat ja askorbüülpalmitaat, askorbüül tetraisopalmitaat) ja kurkumiini. Nendest kaks C vitamiini (askorbüülfosfaat ja askorbüülpalmitaat) on kapseldatud, et kaitsta toimeaineid lagunemise eest ning aidata toimeainetel ületada epidermise barjäär. Samuti on liposoomselt kapseldatud kurkumiin, kuna puhtal kujul ei suuda see läbida nahka. Kapseldamine hoiab ära ka võimalikud nahaärritused.

Lisaks on toodetes kasutusel innovatiivne toimeaine luminestsiin. Luminestsiini leidub vägiheinas (ld k Verbascum Thapsus). Luminestsiini mõjul saab taim neelata UV kiirgust. Kogudes muundab taim selle nähtavaks valguseks. Tekib järelhelendus, mis meelitab taime juurde rohkem putukaid. Sellist toimeainet saab seda kasutada ka kosmeetikas, kuna see kaitseb nahka kahjuliku UV kiirguse eest ning töötab nahal nagu valgustpeegeldav kosmeetika.

C vitamiini ja kurkumiiniga hooldused on end õigustanud salongihooldustes. Neid kasutatakse naha noorendamiseks, samuti vananemisvastaseks võitluseks, punetuse vähendamiseks, kapillaaride parandamiseks, nahatooni ühtlustamiseks, retinooli hoolduste tugevndamiseks. Samuti sobivad nende toimeainetega tooted kasutamiseks pärast IPL, RF või mikronõelumise hoolduseid.

Millal kasutada?
C-Fusion Glow sari sobib kõikidele vanustele ja nahatüüpidele (v.a akneline nahk). Eriti hea on C vitamiini ja kurkumiiniga tooted väsinud, hallile nahale, mis on kaotanud oma sära, päikesekahjustunud nahale, stressis nahale. Samuti on see asendamatu toode suitsetajatele. C-Fusion Glow tooteid saab kasutada koos teiste toodetega. Ideaalselt sobituvad omavahel kokku C-Fusion Glow koos Peptide Pro Age ja/ või  Unitone Neuro sarja toodetega.

Koduhoolduse toode C-Fusion Glow Illuminator kreem on ideaalne meigi aluskreem. Kreem on ka hea valik meestele just oma värske ja meeldiva lõhna pärast.