Rasedus ja imetamine on eriline aeg naise elus. See on ootuste, kuid ka muutuste aeg organismis, mis mõjutab nahka. Raseduse ega imetamise ajal ei saa kasutada kõiki tooteid ega hoolduseid. Millised tooteid/ hoolduseid on soovitav kasutada ja millest hoiduda, sellest räägime selles artiklis.

Raseduseaegsed väljakutsed
Rasedus on seotud naise kehas hormonaalsete, ainevahetuse ja immunoloogiliste muutustega, mis mõjutavad keha kõige suuremat organit, nahka. Kosmeetikatooted, mida sai ilma probleemideta kasutada enne rasedust ei pruugi enam üldse sobida, muutes naha põletikuliseks, ärritunuks või tundlikuks. Raseduse ajal muutub naise nahk tundlikumaks, kuivusele vastuvõtlikumaks, kergemini ärritunuks ja vahel ka akneliseks või on märgata nahal pigmendilaike, millega enne pole kunagi olnud. Kõhule, rindadele, reitele võivad tekkida naha striiad ehk venitusarmid. Samuti tselluliit, mida võib märgata just reitel, tuharatel, kõhul ja puusadel.

Millest loobuda raseduse ajal?
Kindlasti tuleks rasedusest teada saamisel peatada selliste kosmeetikumite kasutamine, mis sisaldavad happeid ja tugevaid neurotransmittereid või retinooli. Selliseid tooteid ei ole soovitav kasutada ka imetamise ajal. Ka salongihooldused nende toimeainetega on keelatud. Paraku on raske öelda, kas teatud toimeained (näiteks laktobioonhape) peaksid olema täielikult välistatud, kuna puuduvad kliinilised uuringud, mis kinnitaksid, et need ei põhjusta lootele ja emale kurja. Seega üldjoontes tuleks kosmeetikumite kasutamine viia miinimumini.

Salongihoolduste puhul kehtib kuldne reegel: kõik hooldused, mis on kuidagi invasiivsed või on seotud aparaatide kasutamisega, mille puhul suunatakse nahale elektrivool, on keelatud. Samuti kui kahtled hoolduse osas, ära tee. Et asi oleks selgem, siis siin väike nimekiri, mida kindlasti ei tohi teha rasedale, küll aga teatud hooldused mõningaste mööndustega imetavatele emadele. Hooldused, mis on keelatud raseduse ajal:

> nahale suunatud elektrivoolu ja/ või raadiolaineid sisaldavad hooldused. Selleks võivad olla iontoforees, eketroforees, darsenval ja galvaanika, kuna need võivad põhjustada põletust ja mõjuda lootele halvasti
> soojendavad (näiteks saun) ja UV radiatsiooni põhjustavad hooldused (näiteks solaarium). Tüsistusena võivad kergemini tekkida ülekuumenemine, vereringehäired.
> kavitatsiooniga puhastus ja kõik teised hooldused, mis sisaldavad ultraheli

> keha augustamine, tattoo või püsimeigi protseduurid või järelhooldused
> vitamiin A ja selle derivaatide kasutamine (kasutatakse akne ravis, noorendamiseks, naha koorimisel, hüperpigmentasiooni vähendamiseks) A vitamiini kõik vormid on lootele kahjulikud.
> laserhooldused, ükskõik millised süsted (sh mesoteraapia), mikronõelumise protseduurid, LED biostimulatsioon
> LPG protseduurid

Mida kasutada ja kuidas hooldada end raseduse ajal
Raseduse ajal vajab nahk kõige enam niisutust, mille tõttu sobivad just Arkana Hydrospheric Therapy ja Derma CollAge Therapy sarjad rasedatele ideaalselt. Kui nahal on atoopia nähud, siis vajab eelkõige naha hüdrolipiidne barjäär turgutust. Sellisel juhul võiksid sobida Arkana Neuro Cannabis Therapy sarja tooted. Kui raseduse ajal on hakanud kimputama akne ja ebapuhtused, siis nahka võiks toetada Pure Skin Therapy sarja toodete või A-QS Hacker Day kreemiga. Neuro Sensi Therapy sarja tooted vähendavad naha ülitundlikkusts ning punetusega seotud muresid. Oluline on kasutada just kevad-suvisel ajal lisaks päiksekaitset ning naha tugevdamiseks UniTone Neuro kreemi, mis aitab ära hoida hüperpigmentatsiooni ning juba olemasolevat pigmenti ühtlustada. Naha koorimiseks võiks kasutada vaid ensüümkoorijaid. Ära ei tohi unustada silmaümbruseid. Eye Complex Care sarja tooted sobivad selleks kõik edukalt.

Arkana Breast Push Up kreem on mõeldud küll rindadele, kuid seda võib edukalt kasutada ka kõhule, mis hoiab ära striiade tekke ning muudab naha tugevamaks.

Siit leiad nimekirja Arkana toodetest, mida soovitame kasutada nii raseduse kui imetamise ajal:

> Full Spectrum Therapy tooted ja hooldused
> Unitone Neuro Therapy tooted ja hooldused (v.a UniTone Neuro Peel koorimine)
> Neuro Sensi Therapy tooted ja hooldused
> Neuro Cannabis Therapy tooted ja hooldused
> Hydrospheric Therapy tooted ja hooldused
> Derma CollAge Therapy tooted ja hooldused
> A-QS Hacker Day kreem (mitte kasutada öökreemi ega teha salongihoolduseid)
> Eye Complex Care kõik tooted (mitte teha salongis Eye Flower Peel keemilist koorimist)
> Pure Skin Therapy kõik tooted (v.a Crystal Peel) ja hooldused
> Sun Protect Cream SPF50+
> C-Fusion Glow Therapy (v.a Amber&Glycolic Peel keemiline koorija)